cflow 1.6.91 - en to pl translation catalogue (138 entries)

en: unterminated string?
pl: niezakończony łańcuch?

en: Command line: %s
pl: Linia poleceń: %s

en: cannot execute `%s'
pl: uruchomienie `%s' jest niemożliwe

en: cannot open `%s'
pl: otwarcie `%s' jest niemożliwe

en: New location: %s:%d
pl: Nowa pozycja: %s:%d

en: generate a program flowgraph
pl: generuje wykres przebiegu sterowania w programie

en: General options:
pl: Opcje ogólne:

en: NUMBER
pl: LICZBA

en: set the depth at which the flowgraph is cut off
pl: ustala głębokość na której nastąpi odcięcie wykresu

en: CLASSES
pl: KLASY

en: include specified classes of symbols (see below); prepend CLASSES with ^ or - to exclude them from the output
pl: dołącza do wykresu podane klasy symboli (patrz niżej); by wyłączyć je, wpisz ^ albo - na początku argumentu

en: NAME
pl: NAZWA

en: print reverse call tree
pl: wyświetla odwrócone drzewo wywołań

en: produce cross-reference listing only
pl: wyświetla tylko listę odwołań skrośnych

en: FILE
pl: PLIK

en: set output file name (default -, meaning stdout)
pl: podaje nazwę pliku wyjściowego (domyślnie -, tzn. wyjście standardowe)

en: Symbol classes for --include argument
pl: Klasy symboli do użycia z --include

en: all data symbols, both external and static
pl: wszystkie symbole oznaczające dane, tak zewnętrzne jak statyczne

en: symbols whose names begin with an underscore
pl: symbole których nazwy poczynają się od podkreślenia

en: static symbols
pl: symbole statyczne

en: typedefs (for cross-references only)
pl: typedef-y (tylko dla tabeli odwołań skrośnych)

en: Parser control:
pl: Zarządzanie działaniem analizatora:

en: rely on indentation
pl: uwzględnienie wcięcia podczas analizy

en: don't rely on indentation (default)
pl: wyłączenie uwzględnienie wcięcia podczas analizy (domyślnie)

en: accept only sources in ANSI C
pl: akceptuje tylko pliki wejściowe w ANSI C

en: accept both ANSI and K&R C (default)
pl: akceptuje pliki wejściowe ANSI i K&R (domyślnie)

en: set initial token stack size to NUMBER
pl: ustawia początkowy rozmiar stosu tokenów leksykalnych

en: SYMBOL:[=]TYPE
pl: SYMBOL:[=]TYP

note: TRANSLATORS: Don't translate type names.
en: register SYMBOL with given TYPE, or define an alias (if := is used); valid types are: keyword (or kw), modifier, qualifier, identifier, type, wrapper, or any unambiguous abbreviation thereof
pl: przypisuje symbolowi podany typ lub stwarza alias (przy użyciu :=); prawidłowe typy to: keyword (albo kw), modifier, qualifier, identifier, type, wrapper, lub dowolny jednoznaczny skrót

en: NAME[=DEFN]
pl: NAZWA[=DEFINICJA]

en: predefine NAME as a macro
pl: definiuje makro z podaną nazwą

en: cancel any previous definition of NAME
pl: kasuje poprzednią definicję makra z podaną nazwą

en: DIR
pl: KATALOG

en: add the directory DIR to the list of directories to be searched for header files
pl: dodaje podany katalog do ścieżki przeszukiwania plików nagłówkowych

en: COMMAND
pl: POLECENIE

en: run the specified preprocessor command
pl: używa podanego programu jako preprocesora

en: disable preprocessor
pl: wyłącza użycie preprocesora

en: Output control:
pl: Kontrola wyjścia:

en: show all functions, not only those reachable from main
pl: wyświetla wszystkie funkcje - nie tylko te osiągalne z funkcji głównych

en: print line numbers
pl: wyświetla numery linii

en: don't print line numbers (default)
pl: nie wyświetla numerów linii (domyślnie)

en: print nesting level along with the call tree
pl: wyświetla poziom zagnieżdżania wraz z drzewem wywołań

en: don't print nesting levels (default)
pl: nie wyświetla poziomu zagnieżdżania wraz z drzewem wywołań (domyślnie)

en: control graph appearance; see [1] for details
pl: zarządzanie wyglądem wykresu; patrz [1]

en: draw ASCII art tree
pl: wykres w postaci drzewa wywołań

en: don't draw ASCII art tree (default)
pl: zwykłe drzewo wywołań (domyślnie)

en: brief output
pl: zwięzła postać wyjścia

en: full output (default)
pl: pełne wyjście (domyślnie)

en: additionally format output for use with GNU Emacs
pl: formatuje wykres dla trybu cflow GNU Emacsa

en: don't format output for Emacs (default)
pl: nie formatować wykresu dla trybu cflow GNU Emacsa (domyślnie)

en: don't print argument lists in function declarations
pl: wyłącza wyświetlanie list argumentów w deklaracjach funkcji

en: print argument lists in function declarations (default)
pl: wyświetla listy argumentów w deklaracjach funkcji (domyślmnie)

en: don't print symbol names in declaration strings
pl: wyłącza wyświetlanie nazw symboli w deklaracjach

en: print symbol names in declaration strings (default)
pl: wyświetla nazwy symboli w deklaracjach (domyślnie)

en: there's no main function; print graphs for all functions in the program
pl: nie ma funkcji głównej; wyświetla wykres dla wszystkich funkcji w programie

en: Informational options:
pl: Opcje informacyjne:

en: verbose error diagnostics
pl: szczegółowa diagnostyka błędów

en: disable verbose diagnostics (default)
pl: wyłącza szczegółowa diagnostyka błędów (domyślnie)

en: set debugging level
pl: ustawia poziom odpluskwiania

en: give this help list
pl: wyświetla ten tekst pomocy

en: %s: no symbol type supplied
pl: %s: brak typu symbolu

en: unknown symbol type: %s
pl: nieznany typ symbolu: %s

en: level indent string is too long
pl: za długa linia wcięcia

en: level-indent syntax
pl: błąd składni linii wcięcia

en: unknown level indent option: %s
pl: nieznana opcja linii wcięcia: %s

en: References:
pl: Odnośniki:

en: %s: No such output driver
pl: %s: Nie ma takiego sterownika wyjścia

en: Unknown symbol class: %c
pl: Nieznana klasa symbolu: %c

en: [FILE]...
pl: [PLIK...]

en: Exiting
pl: Wyjście

en: INTERNAL ERROR: %s: No such output driver
pl: BŁĄD WEWNĘTRZNY: %s: Nie ma takiego sterownika wyjścia

en: no input files
pl: nie podano nazw plików wejściowych

en:  near
pl:  przy

en: INTERNAL ERROR: cannot return token to stream
pl: BŁĄD WEWNĘTRZNY: nie można zwrócić symbolu do strumienia

en: unrecognized definition
pl: nierozpoznana definicja

en: unexpected end of file in declaration
pl: nieoczekiwany koniec pliku w deklaracji

en: unexpected end of file in expression
pl: nieoczekiwany koniec pliku w wyrażeniu

en: expected `;'
pl: oczekiwano `;'

en: missing `;' after struct declaration
pl: brak `;' po deklaracji struktury

en: unexpected end of file in initializer list
pl: nieoczekiwany koniec pliku w liście wartości początkowych

en: unexpected end of file in struct
pl: nieoczekiwany koniec pliku w strukturze

en: unexpected end of file in function declaration
pl: nieoczekiwany koniec pliku w deklaracji

en: expected `)'
pl: oczekiwano `)'

en: unexpected token in parameter list
pl: nieoczekiwany element w liście parametrów

en: unexpected end of file in parameter list
pl: nieoczekiwany koniec pliku w liście parametrów

en: forced function body close
pl: wymuszone zakończenie ciała funkcji

en: unexpected end of file in function body
pl: nieoczekiwany koniec pliku w ciele funkcji

en: %s/%d redefined
pl: ponowna definicja %s/%d

en: %s redefined
pl: ponowna definicja %s

en: this is the place of previous definition
pl: to jest miejsce poprzedniej definicji

en: %s:%d: %s/%d defined to %s
pl: %s:%d: %s/%d zdefiniowano jako %s

en: %s:%d: type %s
pl: %s:%d: typ %s

en: cannot open file `%s'
pl: nie można otworzyć `%s'

en: --format=posix is not compatible with --emacs
pl: --format=posix nie można używać razem z --emacs

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
pl: ARGP_HELP_FMT: wartość %s jest mniejsza niż albo równa %s

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
pl: %.*s: parametr ARGP_HELP_FMT wymaga podania wartości

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
pl: %.*s: Nieznany parametr ARGP_HELP_FMT

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
pl: Błędne dane w ARGP_HELP_FMT: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
pl: Argumenty obowiązkowe lub opcjonalne dla długich opcji są również 
    obowiązkowe lub opcjonalne dla odpowiednich krótkich opcji.

en: Usage:
pl: Składnia:

en:   or:
pl:   lub:

en:  [OPTION...]
pl:  [OPCJA...]

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
pl: Napisz '%s --help' lub '%s --usage' by uzyskać więcej informacji.

en: Report bugs to %s.
pl: Prosimy zgłaszać błędy na adres %s.

en: Unknown system error
pl: Nieznany błąd systemowy

en: give a short usage message
pl: wyświetla krótkie informacje o składni polecenia

en: set the program name
pl: określa nazwę programu

en: SECS
pl: SEK

en: hang for SECS seconds (default 3600)
pl: czeka przez SEK sekund (domyślnie 3600)

en: print program version
pl: wyświetla wersję programu

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
pl: (BŁĄD PROGRAMU) Nieznana wersja!?

en: %s: Too many arguments
pl: %s: Za dużo argumentów

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
pl: (BŁĄD PROGRAMU) Opcja powinna zostać rozpoznana?!

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
pl: %s: opcja '%s%s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
pl: %s: opcja '%s%s' jest niejednoznaczna; możliwe warianty:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
pl: %s: nierozpoznana opcja '%s%s'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '%s%s' nie może mieć argumentu

en: %s: option '%s%s' requires an argument
pl: %s: opcja '%s%s' wymaga argumentu

en: %s: invalid option -- '%c'
pl: %s: błędna opcja -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
pl: %s: opcja wymaga argumentu -- '%c'

en: memory exhausted
pl: pamięć wyczerpana

en: Packaged by %s (%s)
pl: Pakietujący %s (%s)

en: Packaged by %s
pl: Pakietujący %s

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
pl: Licencja GPLv3+: GNU GPL wersja 3 lub późniejsza <%s>.
    To jest wolne oprogramowanie: można je modyfikować i rozpowszechniać.
    Nie ma ŻADNEJ GWARANCJI w zakresie dopuszczalnym przez prawo.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
pl: Autor: %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
pl: Autorzy: %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s i inni.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
pl: Prosimy zgłaszać błędy na adres %s
    Błędy w tłumaczeniu prosimy zgłaszać na adres <translation-team-pl@lists.sourceforge.net>

en: Report %s bugs to: %s
pl: Prosimy zgłaszać błędy w %s na adres %s

en: %s home page: <%s>
pl: Strona domowa %s: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
pl: Ogólna pomoc przy używaniu oprogramowania GNU: <%s>
